Ana səhifə

Sayın Aydın Doğan


Yüklə 7.99 Kb.
tarix05.05.2016
ölçüsü7.99 Kb.
Sayın Aydın Doğan,

09 Mart 2009


Ali Kırca’nın Shov TV’ye geçmesinden bu yana Kanal D’de karar kılmıştık.. Zaman zaman izlediğimiz başarılı dizilerin de desteği ile, tiryakisi olmak üzere idik. Mehmet Ali Birand’ın üç sözcüğün birini mutlaka yanlış telaffuz ettiği ya da düpedüz yanlış söylediği haber akışına bile alışmıştık.. En son olarak Cemil İpekçi ile Cemil Çiçek’i karıştırmıştı. Ne şirin adam yarabbim !..
Yorumlarına ve hayat görüşüne katılmadığımız bu arkadaş “Türkiye, Türklere bırakılmayacak kadar değerli bir ülkedir” cümlesini gözlerimizin içine baka baka söylediği gün sabrımızın ilk sınırı aşılmıştı.. Ama, kasvetli haberlerin “hafifletici nedeni” olarak her yaptığı yanlışta bizleri güldürüyordu en azından..
Derken bir şey oldu. Uçağımız düştü. Pilotlar çelik kapılar sekiz saat sonra açılabildiği ve muhtemelen uçaktaki emniyet camından haberdar olmayan Hollandalıların salaklığı yüzünden öldüler.. ( teyit edilmesi gereken bir cümledir ) Ve 4 Mart haber bülteninde Birand gururla açıkladı : “Bakın adamlar ne kadar temkinli.. İki toplumun farkı yine ortaya çıktı. İlk günlerde hiç açıklama yapmadılar.. Bizim pilotlar ise hep konuştu, akıllarına ne geldi ise söyledi ve kuleyi suçladı. Şimdi anlaşıldı ki pilotların hatası ve ihmali yüzünden düşmüş uçak. Tarlayı pist sandılar.. İşte onlar öyle, biz böyleyiz ! Türk Hava Yollarını kınıyorum” gibi sözler sarfetti... Kayıtlardan kontrol edebilirsiniz.. Sözüm ona yargısız infaza kızarken bu yaptığı da apaçık daniskası idi... Kokpit kapısının aslında açık olduğunu söyleyen ve samimi arkadaşı olduğu üslubundan anlaşılan bir uzmanı da şahidi olarak kullandı.. Bu uzman dahi “bunlar ilk bilgiler, tamamen farklı sonuçlar çıkabilir” derken, ortada kesin rapor hala yokken, skeçlerin şaka malzemesi Birand, THY bahanesi ile ülkesini ve “şehit düşen kahraman pilotlarımızı” küçük düşürmeyi ve suçlamayı bilmişti.
İşte sabrımızın son sınırı o akşam aşıldı.. Bu; ülke sevmez, haber bültenlerinin eğlencesi, gözümüzden son kez ve sonsuza kadar düştü.. Şimdi sizlere düşen, ya bu yorumcunun yanında ve arkasında olduğunuzu onu taltif ederek ve yeni görevler vererek belli edersiniz ki maalesef öyleye benziyor, ya da yaşadığınız bu ülkenin ve insanlarının koruyucusu ve kollayıcısı olmayı şiar edinmiş bir medya grubu olmanın gereğini hatırlayarak, bu davranışı kınamayı bilirsiniz..
Bu toplum, bu ülke, bu insanlar, sadece rahatsızlık duydukları bir iktidara verip veriştiriyor diye size itibar ediyor sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Bu zeki ve onurlu millet sizden; tutarlı, namuslu, saygılı ve duyarlı bir tutum bekler.. Böyle bir densizliğe karşı tavrını, sizleri “bir gecede silerek” göstermesini de bilir.. Sakın unutmayın !..
Başınızda bunca dert varken bu konuyla ilgileneceğinizi umuyor ve varsa, yanıtınızı mutlaka bekliyorum..
Y.Mimar

Çelik Erengezgincelik@erengezgin.net

224-496 10 12537-891 00 14


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət