Ana səhifə

Queensland rhodes scholars


Yüklə 21.24 Kb.
tarix13.05.2016
ölçüsü21.24 Kb.


QUEENSLAND RHODES SCHOLARS
Year Name Secondary School Degree University Oxford

Awarded Obtained College
1904 ROE, Arthur S. Brisbane Grammar School --- Balliol

1905 LESLIE, Norman Brisbane Grammar School --- Balliol

1906 HARVEY, Henry L. Maryborough Boys Grammar School --- Oriel

1907 MACROSSAN, Neal W. Nudgee College --- Magdalen

1908 CASTLEHOW, Stanley Ipswich & Brisbane Grammar School --- Balliol

1909 BROWN, Leonard G. Brisbane Grammar School --- Balliol

1910 HALL, George F.E. Townsville Grammar School --- Lincoln

1911 DENHAM, Harold K. Brisbane Grammar School --- Balliol

1912 MELLOR, Rhubert W.H. Ipswich Grammar School --- Balliol

1913 CASSIDY, John R. Nudgee College --- Exeter

1914 ROW, Allan W.L. Brisbane Grammar School --- Brasenose

1915 RADCLIFFE, John N. Brisbane Grammar School --- Balliol

1916 BAXTER, J.H. Nudgee College --- Magdalen

1917 DUNBAR, Gordon A. Maryborough Boys Grammar School --- Merton

1918 PATERSON, Frederick W. Brisbane Grammar School --- Merton

1919 GRENNING, Victor Brisbane Grammar School --- Balliol

1920 BARBOUR, Robert R.P. Toowoomba Grammar School --- Balliol

1921 LAWTON, Thomas Brisbane Grammar School --- New College

1922 BURTON, Herbert Ipswich Grammar School --- Queen’s

1923 HALL, Robert L. Ipswich Grammar School --- Magdalen

1924 STEPHENSEN, Percy R. Maryborough Boys Grammar School --- Queen’s

1925 BARRY, John E. Nudgee College --- Balliol

1926 HARRISON,Walter N.L. All Souls School --- Queen’s

1927 HIRSCHFELD, F. Konrad S. Brisbane Grammar School UQ New College

1928 LAVERY, John H. Brisbane Grammar School --- Wadham

1929 MAHONEY, James C. St Joseph's College UQ Balliol

1930 KERR, Cecil E. Brisbane Grammar School --- Wadham

1931 BENNETT, Ronald O. The Southport School --- Balliol

1932 HOPKINS, Lister G. Toowoomba Grammar School UQ Balliol

1933 COURTICE, Frederick C. Bundaberg State High School --- New College

1934 RICHARDS, Jack C. Church of England Grammar School --- Magdalen

1935 STUMM, Harley C. The Southport School --- Balliol

1936 ATKINSON, Ronald J. All Souls School --- Balliol

1937 FINUCAN, Henry M. St Joseph's College --- Balliol

1938 PARKER, Chester J. Townsville Grammar School --- Christ Church

1939 NEWMAN, James K. Brisbane Grammar School UQ Queen’s

1940 WILSON, Graeme L. Brisbane Boys College UQ New College

1941 BRADSHAW, Kenneth H. All Souls School UQ Balliol

1942-1945 No Award

1946 (DONALDSON, Gordon W. Brisbane Boys College UQ Balliol

(DONOVAN, Francis P. Nudgee College UQ Magdalen

1947 WHYTE, Henry M. Ipswich Grammar School UQ Balliol

1948 ELLIOTT, Charles E. Church of England Grammar School UQ Balliol

1949 DUNN, Hugh A. Brisbane Boys College UQ New College

1950 KYNASTON, Robert F. Church of England Grammar School UQ New College

1951 WINDRUM, Graham M. Church of England Grammar School UQ Christ Church

1952 HENZELL, Edward F. Church of England Grammar School UQ St. Edmund Hall

1953 COPEMAN, Alfred C. Church of England Grammar School UQ Balliol

1954 APELT, Colin J. St Joseph's College UQ Balliol

1955 HAMPSON, Cedric E. St Joseph's College UQ Magdalen

1956 SHEIL, Ainslie G. Ross The Southport School UQ Balliol

1957 HARDY, John P. Church of England Grammar School UQ Lincoln

1958 BAXTER, Thomas Brisbane Grammar School UQ Balliol

1959 WHITE, Robert E. Maryborough State High School UQ St. Edmund Hall

1960 HILDEBRAND, Clive P. Brisbane Grammar School UQ Wadham

1961 BOND, Graham F. Church of England Grammar School UQ Balliol

1962 LIESEGANG, John Ipswich Grammar School UQ Balliol

1963 MAHONEY, James J. St Joseph's College UQ Balliol

1964 MOORE, David E. Newington College UQ Lincoln

1965 CORBETT, John L. St Joseph's College UQ St. Catherine’s

1966 STURGESS, Lester W. Chinchilla State High School UQ Trinity

1967 FENWICK, John M. Brisbane Grammar School UQ New College

1968 CAMERON, Peter J. Toowoomba Grammar School UQ Balliol

1969 ELEK, Andrew L. Brisbane State High School ANU Balliol

1970 HEMPENSTALL, Peter J.A. St Lawrence's Christian Brothers College UQ Magdalen

1971 GALLIGAN, Denis J. Downlands College UQ Magdalen

1972 ANNAND, Peter G. The Southport School UQ Magdalen

1973 McLEOD, Ian S. Sandgate District State High School UQ New College

1974 CARROLL, Patrick A. St Joseph's College UQ Magdalen

1975 KENNEWELL, Peter J. Nudgee College ANU Magdalen

1976 WILSON, Michael F. St Joseph's College UQ New College

1977 WOODS, Elizabeth J. Brisbane Girls Grammar UQ Wadham

1978 WETHERALL, Peter J. Brisbane Grammar School UQ Balliol

1979 HAMILL, David J. Bremer State High School UQ Queen’s

1980 DONNELLY, Peter J. St Joseph's College UQ Balliol

1981 MARKWELL, Donald Brisbane Grammar School UQ Trinity

1982 ROSE, David M. Brisbane Grammar School UQ Balliol

1983 WYLIE, John M.R. Brisbane Boys College Commerce UQ Balliol

1984 McKENNA, John D. Church of England Grammar School Law UQ Magdalen

1985 ROSENGREN, Michael D. St Kevin's College, Melbourne Engineering UQ Wadham

1986 HORRIGAN, Bryan T. St Joseph's College Arts / Law UQ University College

1987 CROWLEY, Daniel J. Marist Brothers Law UQ Magdalen

1988 DEVEREUX, John A. St Joseph's College Law UQ Magdalen

1989 KELLY, Liam Francis St Joseph's College Law UQ Magdalen

1990 MINSON, Andrew J. Anglican Grammar School Engineering UQ Balliol

1991 ROSENGREN, Andrew J. St Joseph's College Arts UQ Merton

1992 BOTSMAN, Daniel V. Brisbane Grammar School Arts UQ Merton

1993 NESIC, Miryana Springwood State High School Arts / Law UQ Magdalen

1994 WAINWRIGHT, Elsina M. Brisbane Girl's Grammar School Arts / Law UQ Christ Church

1995 CASSIDY, Mark Brisbane State High School Engineering UQ New College

1996 HUGGINS, Michael A. Brisbane Boys’ College Engineering UQ New College

1997 DANN, Robert D. St Joseph’s College Engineering UQ Magdalen

1998 WHITE, Benjamin P. St Joseph’s College Law QUT University College

1999 PLANT, Tanya Oakey State High School Applied Science UQ Gatton Hertford

2000 STRUGNELL, Jan Swan Hill Secondary College Science JCU Merton

2001 WARD, Thomas Iona College Medical QUT Magdalen

Engineering

2002 LAYTON, Christopher Villanova College Applied Science QUT Magdalen

2003 O’GORMAN, Kateena All Hallow’s School Law UQ Magdalen

2004 STUMER, Andrew Bundaberg State High School Arts/Law UQ Magdalen

2005 QUINN, Simon Redmond St Joseph’s College Economics UQ Keble

2006 LUKE, Nicholas Ian Brisbane Grammar School Arts/Law UQ Linacre

2007 GOSS, Ryan Allan Brisbane Grammar School Arts/Law UQ Lincoln

2008 KLOEDEN, Anna Jane St Peters Lutheran College Arts/Law UQ Magdalen

2009 GOSS, Caitlin Elizabeth Brisbane Girls Grammar School Arts/Law UQ Merton

2010 HOWLEY, Jessica Isobel Somerville House Arts/Law UQ Magdalen

2011 TILBURY, James Lyndon Marist College Ashgrove Engineering QUT Hertford

2012 ROJEK, Amanda Marie-anna Brigidine College Indooroopilly Medicine UQ

2013 TROTTER, Andrew Stephen Redeemer Lutheran College Arts/Law QUT

2014 BARNES, Andrew Cannon Hill Anglican College Business Mgt/

Economics UQ

2015 FOY, Brody Maleny State High School Mathematics QUT





Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət