Ana səhifə

Program 2008 Festival Brežice Klasikaa Dolenjska Klasikaa Slovenija Festival Toscano di Musica Antica (Pisa, it) Nei Suoni dei Luoghi (Monfalcone, it) SuBTilia


Yüklə 137.81 Kb.
tarix07.05.2016
ölçüsü137.81 Kb.

Pod častnim pokroviteljstvom ministra za gospodarstvo Republike Slovenije mag. Andreja Vizjaka

Under the honorary patronage of Minister of Economy of Republic of Slovenia Andrej Vizjak, MSc

Država partnerica: Francija



Partner country: France


PROGRAM 2008
Festival Brežice

Klasikaa Dolenjska

Klasikaa Slovenija
Festival Toscano di Musica Antica (Pisa, IT)

Nei Suoni dei Luoghi (Monfalcone, IT)

SuBTilia (Gornja Stubica, HR)


Vedno živa kakor ustvarjena

SEVIQC BREŽICE

Always Alive as at the Moment of Creation

SEVIQC BREŽICE

Seviqc Brežice je kratica skovanke Semper Viva Quam Creata –vedno živa kakor ustvarjena.


Seviqc Brežice is an abbreviation of the newly-coined phrase Semper Viva Quam Creata – roughly translated as Always alive as at the moment of creation.

Poleti 1982 smo pričeli z mednarodnimi mojstrskimi tečaji za staro glasbo, ki so kmalu prerasli v Festival Radovljica. V 1997 smo projekt preselili v Brežice pod imenom Festival Brežice in ga v naslednjih letih razširili na vrsto historičnih lokacij po Sloveniji. V 2003 smo ime spremenili v Skupina Festival Brežice, v 2007 pa v Seviqc Brežice.


In the summer of 1982, we organized international master classes for early music. This program soon grew into the Radovljica Early Music Festival. In 1997, the project was moved to Brežice ans renamed Festival Brežice. The following year, the event was expanded to include a number of historic locations across Slovenia. In 2003, we changed the name to the Festival Brežice Group, and in 2007 to Seviqc Brežice.

Seviqc Brežice je danes v Sloveniji sinonim za staro glasbo in ena najpomembnejših kulturnih prireditev. V program vabimo najuglednejše umetnike z veliko pozornostjo mladih talentih, izobraževanju, razvoju strokovne kritike in kulturnemu turizmu. Program je zasnovan izključno v maniri historične izvajalske prakse in se odvija zgolj v prostorih slovenske kulturne dediščine.


Seviqc Brežice, one of the country’s most important cultural events, is synonymous with early music in Slovenia. We invite the most renowned artists in the field, giving special attention to fostering younger talent through education and to developing professional and informed criticism as well as cultural tourism. The programme is geared toward the practice of historically-inspired performance with events taking place exclusively in locations of historical significance in Slovenia.

Seviqc Brežice sestavljajo 3 festivali v Sloveniji: Festival Brežice, Klasikaa Dolenjska in Klasikaa Slovenija. V 2007 se je zvrstilo 50 koncertov na 28 historičnih lokacijah v 16 slovenskih občinah. Poleg tega pa je projekt kot člane vključeval še festivale v Italiji in na Hrvaškem (Pisa, Monfalcone, Stubica).


Seviqc Brežice is comprised of three separate festivals in Slovenia: Festival Brežice, Klasikaa Dolenjska, and Klasikaa Slovenija. In 2007, a total of fifty concerts were given at twenty-eight historic locations in sixteen Slovenia municipalities. The project also incorporated additional festivals in Italy and Croatia (from Pisa, Monfalcone and Stubica).

Članstvo v projektu je prispevek našega zavoda k novim povezavam med evropskimi kulturnimi producenti. Razvili smo nove modele sponzorskega vlaganja. Smo ugleden član Réseau européen de musique anciene – REMA (European Early Music Network). Smo nevladna organizacija s prioritetnim statusom pri sofinanciranju države in občin. V Seviqc Brežice dajemo poseben poudarek dostopnosti obiskovalcem.


We view membership in the project as the contribution our institute makes toward forging new relationships with European producers of cultural events. We have developed new models for sponsorship and are a highly-regarded member of the Réseau européen de musique anciene – REMA (European Early Music Network). We are a non-governmental organisation with a special status in terms of financing from state and municipal governments. At Seviqc Brežice, there is a special emphasis given to making the early music experience available to the wider public.

Naši cilji so, da obdržimo mednarodni program vrhunske umetniške kvalitete v historičnih prostorih, uveljavljanje Slovenije na svetovnem kulturnem in turističnem zemljevidu, povezovanje slovenskih umetnikov z mednarodno sceno, podpora mladim talentom in njihovi promociji, prodor slovenskih avtorjev v Evropo in širše, razvoj kulturne infrastrukture in turizma, medkulturni dialog, medsebojna izmenjava evropskih in neevropskih kultur, razvoj inovativnosti in ustvarjalnosti, izboljšanje dostopnosti in udeleženosti v kulturi ter ustvarjanje dejanske slovenske in evropske dodane vrednosti na področju kulture.


The following are our principle objectives: to maintain an international programme featuring high-quality artistry in historic settings; to built the positive reputation of Slovenia on the international cultural and tourist map; to connect Slovenian artists with the international scene; to support and promote young talent; to facilitate the break-through of Slovenian composers in Europe and beyond; to encourage the development of tourism and build an effective cultural infrastructure; to stimulate and promote cross-cultural dialogue and musical exchange of European and non-European cultures; to develop innovation and creativity; to provide better access and encourage greater participation in cultural activities; and finally to make a substantial contribution to Slovenian and European culture.

PROGRAM



21.6.2008

Sobota


Saturday

OTVORITVENI KONCERT / OPENING CONCERT
21:15, Pisa (IT), Cascina, Badia San Savino / Chruch of St. Savino

Musica Cubicularis (SI): Barbara Tišler: sopran / soprano, Katharina Heutjer: violina / violin, Domen Marinčič: viola da gamba / viol, Reinhild Waldek: baročna harfa / baroque harp, Tomaž Sevšek: orgle / organ

Program: Buxtehude, Weckmann, Hanff, Kühnel, Förtsch, Capricornus, Froberger, Krieger



Festival Toscano di Musica Antica

23.6.2008

Ponedeljek

Monday


18:00, Brežice (SI), Prosvetni dom / Culture House

Osnovna šola Brežice / Brežice Primary School (SI)

Oživljanje korenin slovenstva, Kulturna prireditev ob zaključku šolskega leta



Festival Brežice

4.7.2008

Petek


Friday

OTVORITVENI KONCERT / OPENING CONCERT
20:30, Brežice (SI), Grad / Castle, Viteška dvorana / Knight's Hall

Le Concert de L'Hostel Dieu (FR), Marina Venant: sopran / soprano, Jean-Paul Bonnevalle: alt / alto, Benoît Arnould: bariton / baritone, Hugo Peraldo: tenor, Antoine Saint-Espes: bas / bass, Patrick Rudant: traverso, Flavio Losco, Nirina Bouges: violina / violin, Pierre Vallet: viola / viola, Annabelle Luis: violončelo / cello, Baptiste Masson: kontrabas / double-bass, Etienne Galletier: teorba / theorbo, Franck Emmanuel Comte: čembalo, dirigent / harpsichord, conductor

Program: Pergolesi: Stabat Mater (rokopis iz Lyona / Lyon Manuscript), Rameau: Les Indes Galantes



Festival Brežice




Brežice (SI), Terme Čatež (SI)

Forum REMA (Réseau Européen de Musique Ancienne: Evropska mreža za staro glasbo / European Early Music Network)







21:15, San Michele (IT), Chiostro del Convento / Cloister of the monastery

Ensemble Villancico (SE)

Peter Pontvik, Dan Johansson: kontratenor / counter-tenor, Jessica Bäcklund, Annasara Jaensson: sopran / soprano, Love Enström, Carl-Fredrik Jaensson: tenor, Yamandú Pontvik: bariton / baritone, Christian Engquist: bas / bass, Karl Nyhlin: baročna kitara / baroque guitar, Markus Ström: kljunaste flavte, flavte / recorders, flutes, Magdalena Mårding: viola da gamba / viol, Karl Thorsson: tolkala / percussion, Daniella Valero, Kaj Sylegård: ples / dance, Vodstvo / leader Peter Pontvik

Program: baročna glasba Ekvadorja / Baroque Music from Ecuador


Festival Toscano di Musica Antica




Chiopris Viscone (IT), Chiesa di San Michele Archangelo / Church of St. Michael Archangel

Musica Cubicularis (SI): Barbara Tišler: sopran / soprano, Domen Marinčič: viola da gamba / viol, Tomaž Sevšek: čembalo / harpsichord

Program: Frescobaldi, Puliti, Monteverdi, Merula, Froberger, Schütz, Capricornus, Kühnel, Biber



Nei Suoni dei Luoghi

5.7.2008

Sobota


Saturday

20:30, Šentrupert (SI), Cerkev sv. Ruperta / The parish church of St. Rupert

Soloists of Catherine the Great (RU): Andrey Reshetin: umetniški vodja, violina / artistic director, violin, Fatimat Lafinsheva: violina / violin, Andrey Penyugin: viola, Alexander Listratov: violončelo / cello, Maria Uspenslaya: čembalo / harpsichord, Denis Penyugin: balalajka / balalaika

Program: Ruska glasba 18. stoletja / Russian music of 18th century: Khandoshkin, Galuppi, Madonis, Araya. Tietz



Klasikaa Dolenjska




Terme Čatež (SI), Šentrupert (SI)

Forum REMA (Réseau Européen de Musique Ancienne: Evropska mreža za staro glasbo / European Early Music Network)





6.7.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Turjak (SI), Grad Turjak / Turjak Castle, Viteška dvorana / Knight's Hall

Ensemble Villancico (SE)

Peter Pontvik, Dan Johansson: kontratenor / counter-tenor, Jessica Bäcklund, Annasara Jaensson: sopran / soprano, Love Enström, Carl-Fredrik Jaensson: tenor, Yamandú Pontvik: bariton / baritone, Christian Engquist: bas / bass, Karl Nyhlin: baročna kitara / baroque guitar, Markus Ström: kljunaste flavte, flavte / recorders, flutes, Magdalena Mårding: viola da gamba / viol, Karl Thorsson: tolkala / percussion, Daniella Valero, Kaj Sylegård: ples / dance, Vodstvo / leader Peter Pontvik

Program: baročna glasba Ekvadorja / Baroque Music from Ecuador


Klasikaa Dolenjska




Terme Čatež (SI), Turjak (SI)

Forum REMA (Réseau Européen de Musique Ancienne: Evropska mreža za staro glasbo / European Early Music Network)




7.7.2008 Ponedeljek

Monday







8.7.2008

Torek


Tuesday

20:30: Gornja Stubica (HR), Dvorac Oršić / Oršić Castle

L'Áttimo Fugguente (NL): Antonio Campillo: traverso, Maite Larburu: violina / violin, Catherine Bahn: viola da gamba / viol, Jorge López-Escribano: čembalo / harpsichord

Program: Rebel, Quentin Le Jeune, Guillemain, Rameau, Telemann



SuBTilia

9.7.2008

Sreda


Wednesday

20:30: Pišece (SI), Cerkev sv. Mihaela / St. Michael Church

L'Áttimo Fugguente (NL): Antonio Campillo: traverso, Maite Larburu: violina / violin, Catherine Bahn: viola da gamba / viol, Jorge López-Escribano: čembalo / harpsichord

Program: Rebel, Quentin Le Jeune, Guillemain, Rameau, Telemann



Festival Brežice

10.7.2008

Četrtek


Thursday

20:30: Soteska (SI), Hudičev turn / Devil's tower

L'Áttimo Fugguente (NL): Antonio Campillo: traverso, Maite Larburu: violina / violin, Catherine Bahn: viola da gamba / viol, Jorge López-Escribano: čembalo / harpsichord

Program: Rebel, Quentin Le Jeune, Guillemain, Rameau, Telemann



Klasikaa Dolenjska

11.7.2008

Petek


Friday

20:30, Kostanjevica na Krki (SI), Samostanska cerkev / Monastery Church

Komorni zbor RTV Slovenija / RTV Slovenia Chamber Choir (SI)

Program: Iacobus Gallus



Festival Brežice

12.7.2008

Sobota


Saturday

20:30, Cerovo (SI), Tabor Cerovo

Basel Renaissance Winds (CH): Juan Ullibarri: kornet / cornetto, Benjamin Hoadley: dulcijan / dulcian, Daniel Pelagatti: šalmaj, pomer / shawm, pommer Félix Stricker: ozka trobenta, pozavna / slide-trumpet, trombone, Keal Couper: pozavna / trombone, Annie Dufresne: sopran / soprano, Marc Lewon: lutnja, glas / lute, voice

Program: Primož Trubar in glasba njegovega časa / Primož Trubar and the Music of his Time: Striccius, von Bruck, Senfl, Trubar, Walter, Prenner, Resinarius, Hellingk, Zirler, Teuglin, Hermann, Willaert, Crecquillon



Klasikaa Dolenjska




20:30, Gornja Stubica (HR), Crkva sv. Jurja / St. George's Church

Komorni zbor RTV Slovenija / RTV Slovenia Chamber Choir (SI)

Program: Iacobus Gallus



SuBTilia

13.7.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Velenje (SI), Velenje, Grad Velenje / Velenje Castle

Basel Renaissance Winds (CH): Juan Ullibarri: kornet / cornetto, Benjamin Hoadley: dulcijan / dulcian, Daniel Pelagatti: šalmaj, pomer / shawm, pommer Félix Stricker: ozka trobenta, pozavna / slide-trumpet, trombone, Keal Couper: pozavna / trombone, Annie Dufresne: sopran / soprano, Marc Lewon: lutnja, glas / lute, voice

Program: Primož Trubar in glasba njegovega časa / Primož Trubar and the Music of his Time: Striccius, von Bruck, Senfl, Trubar, Walter, Prenner, Resinarius, Hellingk, Zirler, Teuglin, Hermann, Willaert, Crecquillon



Klasikaa Slovenija

14.7.2008

Ponedeljek

Monday


20:30, Zaplaz (SI), Cerkev Marijinega vnebovzetja / The church of the Assumption of our Lady

Basel Renaissance Winds (CH): Juan Ullibarri: kornet / cornetto, Benjamin Hoadley: dulcijan / dulcian, Daniel Pelagatti: šalmaj, pomer / shawm, pommer Félix Stricker: ozka trobenta, pozavna / slide-trumpet, trombone, Keal Couper: pozavna / trombone, Annie Dufresne: sopran / soprano, Marc Lewon: lutnja, glas / lute, voice

Program: Primož Trubar in glasba njegovega časa / Primož Trubar and the Music of his Time: Striccius, von Bruck, Senfl, Trubar, Walter, Prenner, Resinarius, Hellingk, Zirler, Teuglin, Hermann, Willaert, Crecquillon



Klasikaa Dolenjska

15.7.2008

Torek


Tuesday

20:30, Trbovlje (SI), Cerkev sv. Martina / St. Martin Church

Hrvatski barokni ansambl (HR): Laura Vadjon, Silvio Richter: violina / violin, Krešimir Lazar: violončelo / cello, Krešimir Has: čembalo / harpsichord, umetniško vodstvo / artistic direction: Laura Vadjon

Program: Castello, Leclair, Händel, Lully



Klasikaa Slovenija




20:30, Stubica (HR), Gornja Stubica, Dvorac Oršić / Oršić Castle

Basel Renaissance Winds (CH): William Dongois: kornet / cornetto, Johanne Mâitre: pomer / pommer, Dani Pelagatti: pomer, dulcijan / pommer, dulcian, Félix Stricker: ozka trobenta, pozavna / slide-trumpet, trombone, Keal Couper: pozavna / trombone, Annie Dufresne: sopran / soprano, Marc Lewon: lutnja, glas / lute, voice

Program: Primož Trubar in glasba njegovega časa / Primož Trubar and the Music of his Time: Striccius, von Bruck, Senfl, Trubar, Walter, Prenner, Resinarius, Hellingk, Zirler, Teuglin, Hermann, Willaert, Crecquillon



SuBTilia

16.7.2008

Sreda


Wednesday

20:30, Brežice (SI), Grad / Castle, Viteška dvorana / Knight's Hall

Hrvatski barokni ansambl (HR): Ivana Laura Vadjon, Silvio Richter: violina / violin, Krešimir Lazar: violončelo / cello, Krešimir Has: čembalo / harpsichord, umetniško vodstvo / artistic direction: Laura Vadjon

Program: Castello, Leclair, Händel, Lully



Festival Brežice

17.7.2008

Četrtek


Thursday

20:30, Groblje (SI), Cerkev sv. Mohorja in Fortunata / Church of St. Hermagoras and Fortunatus

Hrvatski barokni ansambl (HR): Laura Vadjon, Silvio Richter: violina / violin, Krešimir Lazar: violončelo / cello, Krešimir Has: čembalo / harpsichord, umetniško vodstvo / artistic direction: Laura Vadjon

Program: Castello, Leclair, Händel, Lully



Klasikaa Slovenija

18.7.2008

Petek


Friday

20:30, Dobrnič (SI), Cerkev sv. Jurija / St. George Church

Hrvatski barokni ansambl (HR): Laura Vadjon, Silvio Richter: violina / violin, Krešimir Lazar: violončelo / cello, Krešimir Has: čembalo / harpsichord, umetniško vodstvo / artistic direction: Laura Vadjon

Program: Castello, Leclair, Händel, Lully



Klasikaa Dolenjska

19.7.2008

Sobota


Saturday







20.7.2008

Nedelja


Sunday







21.7.2008

Ponedeljek

Monday


20:30, Kapele (SI), Cerkev Sv. Trojice / The Holy Trinity Church

Pramea Ensemble: Susanne Wendler (DE): traverso, Sari Räsänen (FI): traverso, Agnieszka Oszanca (PL): violončelo / cello

Program: Glasba z dvora v Bayreuth / Music from Bayreuth court: Bon, Telemann, Kleinknecht, Hasse, Graun



Festival Brežice

22.7.2008

Torek


Tuesday

20:30, Kum (SI), Cerkev sv. Neže / St. Agnes Church

Pramea Ensemble: Susanne Wendler (DE): traverso, Sari Räsänen (FI): traverso, Agnieszka Oszanca (PL): violončelo / cello

Program: Glasba z dvora v Bayreuth / Music from Bayreuth court: Bon, Telemann, Kleinknecht, Hasse, Graun



Klasikaa Slovenija

23.7.2008

Sreda


Wednesday

20:30, Šmarje pri Jelšah (SI), Cerkev sv. Roka / St. Rocus Church

Pramea Ensemble: Susanne Wendler (DE): traverso, Sari Räsänen (FI): traverso, Agnieszka Oszanca (PL): violončelo / cello

Program: Glasba z dvora v Bayreuth / Music from Bayreuth court: Bon, Telemann, Kleinknecht, Hasse, Graun



Klasikaa Slovenija

24.7.2008

Četrtek


Thursday

20:30, Kamnik (SI), Grad Zaprice / Zaprice Castle

Marc Mauillon (FR): glas / voice, Vivabiancaluna Biffi (IT): viela / vielle, Angélique Mauillon (FR): gotska harfa / gothic harp, Pierre Hamon (FR): flavte, tamburi, kornamuze, vodstvo / flutes, tambours, cornamuses, direction

Program: Guillaume de Machaut: La Remede de la Fortune



Klasikaa Slovenija

25.7.2008

Petek


Friday

20:30, Mokrice (SI), Grad Mokrice/ Mokrice Castle, Dvorana Barbara / Barbara Hall

Marc Mauillon (FR): glas / voice, Vivabiancaluna Biffi (IT): viela / vielle, Angélique Mauillon (FR): gotska harfa / gothic harp, Pierre Hamon (FR): flavte, tamburi, kornamuze, vodstvo / flutes, tambours, cornamuses, direction

Program: Guillaume de Machaut: La Remede de la Fortune



Festival Brežice

26.7.2008

Sobota


Saturday

20:30, Stubica (HR), Gornja Stubica, Dvorac Oršić / Oršić Castle

Marc Mauillon (FR): glas / voice, Vivabiancaluna Biffi (IT): viela / vielle, Angélique Mauillon (FR): gotska harfa / gothic harp, Pierre Hamon (FR): flavte, tamburi, kornamuze, vodstvo / flutes, tambours, cornamuses, direction

Program: Guillaume de Machaut: La Remede de la Fortune



SuBTilia

27.7.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Šentrupert (SI), Cerkev sv. Ruperta / The parish church of St. Rupert

Ausonia (BE): Mira Glodeanu: violina / violin, James Munro, violone, Frédérick Haas: čembalo / harpsichord

Program: Les Ombres Errantes – François Francoeur & François Couperin



Klasikaa Dolenjska

28.7.2008

Ponedeljek

Monday


20:30, Trebnje (SI), Cerkev Marijinega vnebovzetja / The parish church of Our Lady's Assumption

Camerata Trajectina (NL): Hieke Meppelink: sopran / soprano, Sytse Buwalda: alt / altus, Nico van der Meel: tenor, Marcel Moester: bas / bass, Saskia Coolen: kljunasta flavta, viola da gamba / recorder, viol, Erik Beijer: viela, viola da gamba / fiddle, viol, Louis Peter Grijp: lutnja, citre / lute, cittern

Program: Souterliedekens – Mes, Clemens non Papa, Susato – v povezavi s 500 letnico rojstva Primoža Trubarja / in connection with 500 anniversary of birth of Primož Trubar



Klasikaa Dolenjska

29.7.2008

Torek


Tuesday

20:30, Grosuplje (SI), Škocjan pri Turjaku, Cerkev sv. Kancijana / St. Kanzian's Church

Camerata Trajectina (NL): Hieke Meppelink: sopran / soprano, Sytse Buwalda: alt / altus, Nico van der Meel: tenor, Marcel Moester: bas / bass, Saskia Coolen: kljunasta flavta, viola da gamba / recorder, viol, Erik Beijer: viela, viola da gamba / fiddle, viol, Louis Peter Grijp: lutnja, citre / lute, cittern

Program: Souterliedekens – Mes, Clemens non Papa, Susato – v povezavi s 500 letnico rojstva Primoža Trubarja / in connection with 500 anniversary of birth of Primož Trubar



Klasikaa Dolenjska

30.7.2008

Sreda


Wednesday







31.7.2008

Četrtek


Thursday

20:30, Kamnik (SI), Cerkev Marijinega brezmadežnega spočetja / Church of the Immaculate Conception

Ensemble Ars Longa (CU): vodstvo / direction: Teresa Paz sopran / soprano, Adalis Santiesteban: mezzosopran / mezzo-soprano, Yunié Gainza alt / alto, Roger Quintana: tenor, Michael Jorge: bas / bass, Ainel González: sopranska viola da gamba, violina / soprano viol, violin, Arianna Ochoa: tenorska viola da gamba, violina / tenor viol, violin, Anolan González: basovska viola da gamba / bass viol, Elis Regina Ramos violone, Rodrigo López: šalmaj / shawm, Beatríz López; kljunasta flavta / recorder, Yulmara Vega: bombard / bombarde, Oscar Cañizares: fagot / bassoon, Abrahan Castillo: fagot, mali fagot / bassoon, small bassoon, Aland López: renesančna in baročna kitara / renaissance and baroque guitar, Miriam Escudero: orgle, čembalo / organ, harpsichord

Program: Križarjenje po baroku Latinske Amerike / Crossbreed of Latin American Baroque: Fernandes, de Padilla, Codice Baltazar Martinez Compañon, arhiva katedral v / archives of Cathedrals: Oaxaca Puebla de los Angeles (Mehika / Mexico)



Klasikaa Slovenija

1.8.2008

Petek


Friday

20:30: Pišece (SI), Cerkev sv. Mihaela / St. Michael Church

Ensemble Ars Longa (CU): vodstvo / direction: Teresa Paz sopran / soprano, Adalis Santiesteban: mezzosopran / mezzo-soprano, Yunié Gainza alt / alto, Roger Quintana: tenor, Michael Jorge: bas / bass, Ainel González: sopranska viola da gamba, violina / soprano viol, violin, Arianna Ochoa: tenorska viola da gamba, violina / tenor viol, violin, Anolan González: basovska viola da gamba / bass viol, Elis Regina Ramos violone, Rodrigo López: šalmaj / shawm, Beatríz López; kljunasta flavta / recorder, Yulmara Vega: bombard / bombarde, Oscar Cañizares: fagot / bassoon, Abrahan Castillo: fagot, mali fagot / bassoon, small bassoon, Aland López: renesančna in baročna kitara / renaissance and baroque guitar, Miriam Escudero: orgle, čembalo / organ, harpsichord

Program: Križarjenje po baroku Latinske Amerike / Crossbreed of Latin American Baroque: Fernandes, de Padilla, Codice Baltazar Martinez Compañon, arhiva katedral v / archives of Cathedrals: Oaxaca Puebla de los Angeles (Mehika / Mexico)



Festival Brežice




Evropska turneja ansambla Ars Longa / European Tour of Ars Longa Ensemble:

31.7.2008: Kamnik, 1.8.2008: Pišece, 3.8.2008: Dubrovnik, 4.8.2008: Budva




2.8.2008

Sobota


Saturday

20:30, Šentrupert (SI), Vesela Gora, Cerkev sv. Frančiška Ksaverija / The church of St. Francis Xavier

Hexachordo (ES): Manuel Pascual, Josue Melndez: cornet / cornett, Dani Pelagatti: šalmaj / shawm, Cristina Hess, Keal Couper: pozavna / trombone, Barbara Sela: dulcijan / dulcian

Program: italijanska in iberska glasba 17. stoletja / Italian and Iberian music of 17. Century



Klasikaa Dolenjska

3.8.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Idrija (SI), Grad Gewerkenegg / Gewerkenegg Castle

Hexachordo (ES): Manuel Pascual, Josue Melndez: cornet / cornett, Dani Pelagatti: šalmaj / shawm, Cristina Hess, Keal Couper: pozavna / trombone, Barbara Sela: dulcijan / dulcian

Program: italijanska in iberska glasba 17. stoletja / Italian and Iberian music of 17. Century



Klasikaa Slovenija

4.8.2008

Ponedeljek

Monday








5.8.2008

Torek


Tuesday

20:30, Loka pri Mengšu (SI), Grad Jable / Jable Castle

Barcarole (FR): Agnès Mellon: sopran, umetniško vodstvo / soprano, artistic direction, Hélène Schmitt: violina / violin, Julien Léonard: viola da gamba / viol, Brice Sailly: orgle / organ

Program: Sakralne poti / Sacred Ways: Bach, Telemann, Händel



Klasikaa Slovenija

6.8.2008

Sreda


Wednesday

20:30, Mokronog-Trebelno, Hrastovica, Cerkev sv. Roka / St. Rocus Church

Ensemble Anticameraviglia (IT)

Tiziano Cantoni (traverso), Nicola Mansutti (violina / violin), Manuel Tomadin (čembalo / harpsichord)

Program: Bach, Mattheson, Händel, Locatelli, Vivaldi, Sammartini


Klasikaa Dolenjska

7.8.2008

Četrtek


Thursday

20:15: Dolenjske Toplice (SI), Dolenjske Toplice, Cerkev sv. Ane / St. Ann Church

Ensemble Accademia (IT): pihalni kvintet / woodwind quintett

V sodelovanju z / In cooperation with: Festival Toscano di Musica Antica

Program: Rossini, Reicha, Cambini


Klasikaa Dolenjska

8.8.2008

Petek


Friday

20:30, Brežice (SI), Bizeljsko, Grad Bizeljsko / Bizeljsko Castle

Ensemble Accademia (IT): pihalni kvintet / woodwind quintett

V sodelovanju z / In cooperation with: Festival Toscano di Musica Antica

Program: Rossini, Reicha, Cambini


Festival Brežice

9.8.2008

Sobota


Saturday

20:30, Šmarje pri Jelšah (SI), Cerkev sv. Roka / St. Rocus Church

Ensemble Janas (IT): Lia Serafini (sopran / soprano), Lorenzo Cavasanti (kljunaste flavte / recorders), Antonio Fantinuoli violončelo / cello), Paola Erdas (čembalo in vodstvo / harpsichord and direction)

V sodelovanju z / In cooperation with: Wunderkammer

Program: Hermosuras: Lepota, posvečenost in strast v španskem kraljestvu / Beauty, Sacredness and Passion in the Spanish Kingdom: de Cabezon, de Cásseda, Durón, Montalbano, Merula, y Coll, del Vado, y Salaverde, Sances


Klasikaa Slovenija

10.8.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Mokrice (SI), Grad Mokrice / Dvorana Barbara, Mokrice Castle / Barbara Hall

Compagnie Outre Mesure (FR): Thierry Bertrand: kornamuza, violina / cornamuse, violin, Bruno Caillat: tolkala / percussion, Anne Dumont: dude / bagpipe, Robin Joly, oboa, fagot, kljunaste flavte / oboe, bassoon, recorders

Program: Alta un voyage musical européen



Festival Brežice

11.8.2008

Ponedeljek

Monday


20:30, Ljubljana (SI), Grad Fužine / Fužine Castle

Compagnie Outre Mesure (FR): Thierry Bertrand: kornamuza, violina / cornamuse, violin, Bruno Caillat: tolkala / percussion, Anne Dumont: dude / bagpipe, Robin Joly, oboa, fagot, kljunaste flavte / oboe, bassoon, recorders

Program: Alta un voyage musical européen



Klasikaa Slovenija

12.8.2008

Torek


Tuesday

20:30, Kamnik (SI), Cerkev Marijinega brezmadežnega spočetja / Church of the Immaculate Conception

Le Tendre Amour (ES): María Hinojosa: sopran / soprano, Sébastien Perrin: traverso, Kathryn Elkin: oboa / oboe, Adriana Alcaide: violina / violin, María Sánchez: violončelo / cello, Esteban Mazer: čembalo / harpsichord, Adrián Schvarzstein: pripovedovalec / narrator

Program: Židovska glasba Evrope / European Jewish Music


Klasikaa Slovenija

13.8.2008

Sreda


Wednesday

20:30, Mokronog (SI), Cerkev sv. Tilna / St. Egidius Church

Le Tendre Amour (ES): María Hinojosa: sopran / soprano, Sébastien Perrin: traverso, Kathryn Elkin: oboa / oboe, Adriana Alcaide: violina / violin, María Sánchez: violončelo / cello, Esteban Mazer: čembalo / harpsichord, Adrián Schvarzstein: pripovedovalec / narrator

Program: Židovska glasba Evrope / European Jewish Music



Klasikaa Dolenjska

14.8.2008

Četrtek


Thursday

20:30, Spodnja Idrija (SI), Cerkev Device Marije Vnebovzete / Church of Our Lady of the Assumption

Le Tendre Amour (ES): María Hinojosa: sopran / soprano, Sébastien Perrin: traverso, Kathryn Elkin: oboa / oboe, Adriana Alcaide: violina / violin, María Sánchez: violončelo / cello, Esteban Mazer: čembalo / harpsichord, Adrián Schvarzstein: pripovedovalec / narrator

Program: Židovska glasba Evrope / European Jewish Music



Klasikaa Slovenija

15.8.2008

Petek


Friday







16.8.2008

Sobota


Saturday

20:30, Mokrice (SI), Grad Mokrice, Dvorana Barbara / Mokrice Castle, Barbara Hall

Emmanuelle Cordoliani (FR): igralka / actress, Raphaël Collignon (FR): čembalo / harpsichord

Program: Grandes amours à la française: poezija / poetry: d'Urfé, Jean-Baptiste Racine, Choderlos de Laclos, glasba / music: Chambonnières, Couperin, Rameau, Forqueray, improvizacije / improvisations



Festival Brežice

17.8.2008

Nedelja


Sunday

20:30, Postojna (SI), Jamski dvorec Postojna / Jama Manor Postojna

Emmanuelle Cordoliani (FR): igralka / actress, Raphaël Collignon (FR): čembalo / harpsichord

Program: Grandes amours à la française: poezija / poetry: d'Urfé, Jean-Baptiste Racine, Choderlos de Laclos, glasba / music: Chambonnières, Couperin, Rameau, Forqueray, improvizacije / improvisations



Klasikaa Slovenija

18.8.2008

Ponedeljek

Monday


20:30, Ljubljana (SI), Grad Fužine / Fužine Castle

Emmanuelle Cordoliani (FR): igralka / actor, Raphaël Collignon (FR): čembalo / harpsichord

Program: Grandes amours à la française: poezija / poetry: d'Urfé, Jean-Baptiste Racine, Choderlos de Laclos, glasba / music: Chambonnières, Couperin, Rameau, Forqueray, improvizacije / improvisations


Klasikaa Slovenija

19.8.2008

Torek


Tuesday

20:30, Kamnik (SI), Grad Zaprice / Zaprice Castle

Alba Novella (BE / FR): Mathilde Sevrin: sopran / soprano,Thomas Deprez, Gayané Doneyan, Clémence Grégoire, Nathalie Houtman: kljunaste flavte / recorders

Program: Ye Sacred Muses, renesančna glasba 16. in 17. stoletja / Renaissance music from the 16th and 17th century: Henry VIII, Dowland, Bevin, Holborne, Byrd, Gibbons, Farmer, Morley



Klasikaa Slovenija

20.8.2008

Sreda


Wednesday

20:30, Brežice (SI), Grad Brežice, Viteška dvorana / Brežice Castle, Knight's Hall

Alba Novella (BE / FR): Mathilde Sevrin: sopran / soprano,Thomas Deprez, Gayané Doneyan, Clémence Grégoire, Nathalie Houtman: kljunaste flavte / recorders

Program: Ye Sacred Muses, renesančna glasba 16. in 17. stoletja / Renaissance music from the 16th and 17th century: Henry VIII, Dowland, Bevin, Holborne, Byrd, Gibbons, Farmer, Morley



Festival Brežice

21.8.2008

Četrtek


Thursday

20:00: Soteska (SI), Hudičev turn / Devil's tower

Alba Novella (BE / FR): Mathilde Sevrin: sopran / soprano,Thomas Deprez, Gayané Doneyan, Clémence Grégoire, Nathalie Houtman: kljunaste flavte / recorders

Program: Ye Sacred Muses, renesančna glasba 16. in 17. stoletja / Renaissance music from the 16th and 17th century: Henry VIII, Dowland, Bevin, Holborne, Byrd, Gibbons, Farmer, Morley



Klasikaa Dolenjska

22.8.2008

Petek


Friday

20:30: Viher (SI), Cerkev svetega Duha / The Holy Spirit

Mechthild Karkow (DE): violina / violin, Vincent Bernhardt (DE): čembalo / harpsichord

V sodelovanju z Mednarodnim tekmovanjem Premio Bonporti Rovereto / In cooperation with the Premio Bonporti international competition in Rovereto

Program: Johann Sebastian Bach


Klasikaa Dolenjska

23.8.2008

Sobota


Saturday

20:30: Turjak (SI), Grad Turjak, Viteška dvorana / Turjak Castle, Knight's Hall

Mechthild Karkow (DE): violina / violin, Vincent Bernhardt (DE): čembalo / harpsichord

V sodelovanju z Mednarodnim tekmovanjem Premio Bonporti Rovereto / In cooperation with the Premio Bonporti international competition in Rovereto

Program: Johann Sebastian Bach


Klasikaa Dolenjska

Pridržujemo si pravico do spremembe programa / The organizer reserves the right to change the program.
INFORMACIJE / INFORMATION



Organizacija / Organisation:
Ars Ramovš

Zavod za umetnost, marketing, promocijo in investiranje

Institute for Art, Marketing, Promotion, and Investment

Slovenska cesta 1, SI-1100 Ljubljana, Slovenija

T: (+386 1) 242 08 12, F: (+386 1) 242 08 15

E: info@k-ramovs.si, W: www.festivalbrezice.com



Koproducenti / Co-producers:
Associazione AuserMusici (Pisa, IT): Festival Toscano di Musica Antica

Associazione Progetto Musica (Monfalcone, IT): Nei Suoni dei luoghi, festival musicale internazionale

Epicantica (Trieste, IT): Wunderkammer

Festival Voci dal Ghetto (Trieste, IT)

Osnovna šola Brežice (Brežice, SI)

Postojnska jama Turizem d.d. (Postojna, SI)

Radiotelevizija Slovenija (Ljubljana, SI)


Ars Ramovš, Zavod za umetnost, marketing, promocijo in investiranje

Slovenska cesta 1, SI-1100 Ljubljana

T: (01) 242 0812, (051) 30 3040

F: (01) 242 0815,

E:info@k-ramovs.si,

www.festivalbrezice.com


Ars Ramovš,

Institute for Art, Marketing, Promotion, and Investment

Slovenska cesta 1, SI-1100 Ljubljana

T: (+386 1) 242 0812, (+386 51) 30 3040

F: (+386 1) 242 0815

E:info@k-ramovs.si,



www.festivalbrezice.com

REZERVACIJE IN NAROČILA VSTOPNIC

samo za dogodke v Sloveniji

po telefonu: 25.6.-18.8.2008, 11:00–16:00,

E:info@k-ramovs.si, www.festivalbrezice.com



REZERVATIONS AND TICKET ORDERS

only for events inside Slovenia

by telephone: 25.6.-18.8.2008, 11:00–16:00,

E:info@k-ramovs.si, www.festivalbrezice.com



PRODAJA VSTOPNIC

samo za dogodke v Sloveniji, cene € 0 - 20


Blagajna pred koncertom sprejema kartice: American Express, BA / Maestro, Diners, Eurocard, Mastercard, Karanta, Visa.

Blagajna omogoča Mobitelovim uporabnikom nakup vstopnic preko posMonete.



TICKET SALES

only for events inside Slovenia, prices: € 0 - 20


Booking office before the concerts accepts the cards: American Express, BA / Maestro, Diners, Eurocard, Mastercard, Karanta, Visa. Booking office assures to the Mobitel GSM Subscribers payments with posMoneta.

UGODNOSTI

(samo pri zavodu Ars Ramovš):



FACILITIES

(only at Ars Ramovš Institute):



Festibus:

Obiskovalcem koncertov je na voljo avtobusni prevoz iz Ljubljane. Odhod Festibusa je s Kongresnega trga, po koncertu se avtobus vrača v Ljubljano. Zaradi omejenega prostora je rezervacija obvezna.



Festibus:

Bus transportation from Ljubljana for visitors of concerts. Festibus will leave Kongresni trg and return to Ljubljana after the concert. Due to limited space, reservations are required.



Popusti:

  • 10-odstotni popust za obiskovalce Ljubljanskega poletnega festivala, Primorskega poletnega festivala in Festivala Lent,

  • 40-odstotni popust za državljane in rezidente Francije.

Discount:

  • 10 % discount for ticket-holders of the Ljubljana Summer Festival, Summer Festival of Littoral, and Festival Lent,

  • 40 % discount for citizens and residents of France.

Klub prijateljev Festivalske dame:

50-odstotni popust in plačilo v desetih mesečnih obrokih po zaključku festivala od septembra 2008 do junija 2009.



Festival Lady Club:

50 % discount and payment in 10 instalments from September 2008 till June 2009.



Družinski paket:

Pri obisku vsaj dveh oseb različnih generacij: € 15 za vse



Family package:

For groups of at least two persons of two different generations: € 15 for all.



DOBRODOŠLI

WELCOME

Seviqc Brežice 2008 sofinancira Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije.

Seviqc Brežice 2008 is financially supported by the Ministry of Culture of Slovenia.


KONCERTNE LOKACIJE / CONCERT VENUES






Občina / Municipality

Kraj / City

Lokacija

Venue

1

Občina Brežice (SI)

Bizeljsko

Grad Bizeljsko

Bizeljsko Castle

2

Občina Brežice (SI)

Brežice

Grad Brežice, Viteška dvorana

Brežice Castle, Knight's Hall

3

Občina Brežice (SI)

Brežice

Prosvetni dom

Culture House

4

Občina Brežice (SI)

Kapele

Cerkev Sv. Trojice

The Holy Trinity Church

5

Občina Brežice (SI)

Mokrice

Grad Mokrice, Dvorana Barbara

Mokrice Castle, Barbara Hall

6

Občina Brežice (SI)

Pišece

Cerkev sv. Mihaela

St. Michael Church

7

Občina Dolenjske Toplice (SI)

Dolenjske Toplice

Cerkev sv. Ane

St. Ann Church

8

Občina Dolenjske Toplice (SI)

Soteska

Hudičev turn

Devil's tower

9

Občina Domžale (SI)

Groblje

Cerkev sv. Mohorja in Fortunata

Church of St. Hermagoras and Fortunatus

10

Občina Grosuplje (SI)

Škocjan pri Turjaku

Cerkev sv. Kancijana

St. Kanzian's Church

11

Občina Grosuplje (SI)

Cerovo

Tabor Cerovo

Tabor Cerovo

12

Občina Idrija (SI)

Idrija

Grad Gewerkenegg

Gewerkenegg Castle

13

Občina Idrija (SI)

Spodnja Idrija

Cerkev Device Marije Vnebovzete

Church of Our Lady of the Assumption

14

Občina Kamnik (SI)

Kamnik

Cerkev Marijinega brezmadežnega spočetja

Church of the Immaculate Conception

15

Občina Kamnik (SI)

Kamnik

Grad Zaprice

Zaprice Castle

16

Občina Kostanjevica na Krki (SI)

Kostanjevica na Krki

Samostanska cerkev

Monastery Church

17

Mestna občina Ljubljana (SI)

Ljubljana

Grad Fužine

Fužine Castle

18

Občina Mokronog-Trebelno (SI)

Mokronog

Cerkev sv. Tilna

St. Egidius Church

19

Občina Mokronog-Trebelno (SI)

Hrastovica

Cerkev sv. Roka

St. Rocus Church

20

Provincia di Pisa (IT)

Cascina

Badia San Savino

Chruch of St. Savino

21

Provincia di Pisa (IT)

San Michele

Chiostro del Convento

Cloister of the monastery

22

Občina Postojna (SI)

Postojna

Jamski dvorec Postojna

Jama Manor Postojna

23

Opština Stubica (HR)

Gornja Stubica

Dvorac Oršić

Oršić Castle

24

Opština Stubica (HR)

Gornja Stubica

Crkva sv. Jurja

St. George's Church

25

Občina Šentrupert (SI)

Šentrupert

Cerkev sv. Ruperta

The parish church of St. Rupert

26

Občina Šentrupert (SI)

Vesela Gora

Cerkev sv. Frančiška Ksaverija

The church of St. Francis Xavier

27

Občina Šentrupert (SI)

Viher

Cerkev svetega Duha

The Holy Spirit

28

Občina Šmarje pri Jelšah (SI)

Šmarje pri Jelšah

Cerkev sv. Roka

St. Rocus Church

29

Občina Trbovlje (SI)

Trbovlje

Cerkev sv. Martina

St. Martin Church

30

Občina Trbovlje (SI)

Kum

Cerkev sv. Neže

St. Agnes Church

31

Občina Trebnje (SI)

Dobrnič

Cerkev sv. Jurija

St. George Church

32

Občina Trebnje (SI)

Trebnje

Cerkev Marijinega vnebovzetja

The parish church of Our Lady's Assumption

33

Občina Trebnje (SI)

Zaplaz

Cerkev Marijinega vnebovzetja

The church of the Assumption of our Lady

34

Občina Trzin (SI)

Loka pri Mengšu

Grad Jable

Jable Castle

35

Provincia di Udine (IT)

Chiopris Viscone

Chiesa di San Michele Archangelo

Church of St. Michael Archangel

36

Mestna občina Velenje (SI)

Velenje

Grad Velenje

Velenje Castle

37

Občina Velike Lašče (SI)

Turjak

Grad Turjak

Turjak Castle, Knight's Hall


Program Seviqc Brežice 2008

zadnja redakcija / update: 24.5.08 / 2250

/





Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət