Ana səhifə

Колекція роду Таволга (Spiraea L.)


Yüklə 13.47 Kb.
tarix13.05.2016
ölçüsü13.47 Kb.
Колекція роду Таволга (Spiraea L.) родини Rosaceae Juss. (куратор к.б.н., с.н.с. З.Г. Бонюк) нараховує 126 таксонів, що представлені 207 зразками і понад 3 тис. екземплярами. Таволги висаджені в експозиції на різних ділянках Ботанічного саду як солітери, у вигляді куртин по 5-7, 20-30 екз. і більше, а також в бордюрах, на клумбах, кам’янистих гірках, як ґрунтопокривні, в поєднанні з багаторічниками тощо.

В умовах північного заходу України вивчено еколого-біологічні властивості інтродукованих понад 100 видів, різновидів, форм, культиварів таволг, встановлено їх адаптаційні можливості. Для створення такої колекції З.Г. Бонюк, починаючи з 1984 р., було організовано і проведено понад 15 експедицій в місця природного зростання Spiraea на території колишнього СРСР, а також у вітчизняні та зарубіжні ботанічні сади. Серед інтродукованого різноманіття виявлено і описано 3 нових для ботанічної науки форм і культиварів Spiraea. Проведено ідентифікацію представників роду Spiraea за морфологічними ознаками та за допомогою методу хемотаксономії. Запропоновано модифіковану систему роду Spiraea L.

Виявлено серед представників роду Spiraea і рекомендовано для використання в народному господарстві України 80 таксонів. За матеріалами досліджень видано монографію: Таволги (Spiraea L.), 2008. В даний час проводяться дослідження стану популяцій таволг в природних умовах України.

Колекція Spiraea Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна має наукове і практичне значення, є базою для наукових досліджень, навчальним об’єктом студентів вузів, а також джерелом поповнення асортименту рослин для озеленення. Дендрофлора України значно збагатилася за рахунок видового різноманіття поліморфного роду таволга.У складі рослин колекції роду Spiraea досліджуються рідкісні та зникаючі види флори України, а також види, що занесені до Європейського червоного списку та інших регіональних Списків. Рослини цвітуть і утворюють насіння.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət