Ana səhifə

Basin duyurusu


Yüklə 10.23 Kb.
tarix10.05.2016
ölçüsü10.23 Kb.20 HAZİRAN 2014
BASIN DUYURUSU
Bursa’da tarihi konser

- Açıkhavada ‘Barış’ şarkıları

- Sözün bittiği konser

- Türk Rock’ının devleri Açıkhava’da buluştu

- ‘53. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında konser veren Kurtalan Ekspres ve Moğollar, hayranlarına tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti çekti.

- Bursa’da 3 saat süren konserde en güzel şarkılarıyla sevenlerini coşturan Kurtalan Ekspres ve Moğollar, Barış Manço ve Cem Karaca’nın unutulmaz eserlerini de seslendirdiler.
BURSA – ‘53. Uluslararası Bursa Festivali’nde aynı sahnede buluşan Türk Rock Müziği’nin ustaları Kurtalan Ekspres ve Moğollar, müziğin efsane isimleri Barış Manço ve Cem Karaca’yı şarkılarıyla anarak Bursa’da tarihi bir konsere imza attılar.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en uzun soluklu organizasyonu olan ‘53. Uluslararası Bursa Festivali’nde Kurtalan Ekspres ve Moğollar fırtınası esti. Uzun yıllar sonra Bursa’da ilk kez aynı sahneyi paylaşan Kurtalan Ekspres ve Moğollar, hayranlarına tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Bursa’da 3 saat süren konserde en güzel şarkılarıyla sevenlerini coşturan usta sanatçılar, Barış Manço ve Cem Karaca’nın unutulmaz eserlerini seslendirdiler. Konser öncesinde yağan yağmura aldırmadan Kültürpak Açıkhava Tiyatrosu’na gelen yaklaşık 2500 kişi, keyifli konserin tadını doyasıya çıkardı.
Ustalar aynı sahnede

Konserde önce Kurtalan Ekspres sahneye çıkarak, Barış Manço’nun eşsiz eserlerini seslendirdi. ‘Dönence’, ‘Can Bedenden Çıkmayınca’, ‘Unutamadım’, ‘Yaz Dostum’, ‘Kol Düğmeleri’, ‘Merhaba’, ‘Anlıyorsun Değil mi?’, ‘Kara Sevda’ ve ‘Gülpembe’ gibi çok sevilen şarkıları sevenleriyle birlikte seslendiren Kurtalan Ekspres, madenci bareti takarak söyledikleri ‘Maden Ocağının Dibinde’ adlı şarkılarını da Soma’da yaşamını yitiren madencilere adadı.


Emrah Karaca babasının şarkılarını söyledi

Kurtalan Ekspres’in ardından sahneye çıkan Moğollar, ‘Ağrı Dağı Efsanesi’ ile başladıkları konserde usta sanatçı Cahit Berkay’ın ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ ve ‘Dila Hanım’ gibi film müziklerinin yanı sıra Cem Karaca’nın en çok sevilen şarkılarını da seslendirdi. Cem Karaca’nın oğlu ve Moğollar’ın solisti Emrah Karaca, babasının şarkılarını seslendirirken Bursalılardan bol bol alkış aldı. Cem Karaca’nın ‘Tamirci Çırağı’ şarkısında ise tüm hayranları Moğollar’a eşlik etti. Konserde ayrıca ‘Dinleyiverin Gari’, ‘Bir şey yapmalı’, ‘Geri Sar’ ve ‘ Belki Bir Gün Hayatta’ şarkılarını da coşkuyla söyleyen Moğollar, konser sonunda Kurtalan Ekspres ile birlikte Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ adlı türküsü ile ‘Dağlar Dağlar’, ‘Islak Islak’ ve ‘Namus Belası’ şarkılarını seslendirerek hayranlarını coşturdu.


Şarkılarla özgürlük ve barış dilediler

Barış Manço ve Cem Karaca’nın yanı sıra grup üyelerinden vefat eden tüm sanatçıları şarkılarıyla yad eden sanatçılar, “Sağlıklı insanların, özgür ve barış içinde yaşayacağı bir dünya diliyoruz” diyerek, şarkılarını barış için seslendirdi. Konserin sonunda sevenleri tarafından ayakta alkışlanan sanatçılar, Bursa’da sözün bittiği müziğin konuştuğu tarihi bir konsere isimlerini altın harflerle yazdırdı. Moğollar ve Kurtalan Ekspres, Bursa’da konser vererek sevenleriyle bir araya gelmelerine olanak tanıyan Büyükşehir Belediyesi ile BKSTV’ye de teşekkür etti.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət