Ana səhifə

20 gr’lık ambalaj malzemeleri ftg tarafından ücretsiz olarak temin edilecektir


Yüklə 9.88 Kb.
tarix05.05.2016
ölçüsü9.88 Kb.

Ş A R T N A M E

  1. FTG tarafından net 20 gr’lık 195.000 pk. (3.900 kg.) kavrulmuş iç fındık alınacaktır. FTG söz konusu fındığı satınalmaktan vazgeçme hak ve yetkisine sahiptir.
  1. 20 gr’lık ambalaj malzemeleri FTG tarafından ücretsiz olarak temin edilecektir.
  1. Teklif mektubunda teklif edilen fiyatlar rakam ve yazı ile açıkça yazılacaktır. Teklif mektubu teklif veren tarafından imzalanacaktır. Fiyat teklifi kapalı zarf içerisinde gönderilecek olup, teklif mektubu bir zarfa konulduktan sonra zarfın üzerine teklif veren firma veya şahsın ismi, teklif verdiği konu açıkça yazılıp zarf kapatıldıktan sonra, zarfın kapanan kısmı da teklif veren tarafından imzalanacaktır.
  1. Fiyat teklifi, KDV hariç olacaktır.
  1. Kavrulmuş fındıklar Giresun kalite 2012 ürünü olacaktır. Ayrıca son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 6 ay olacaktır.
  1. Söz konusu fındıklar, ihaleyi kazanan firma tarafından tedarik edilecek olup, fason üretim kabul edilmeyecektir.

7- FTG tarafından oluşturulacak komitenin THY Do&Co deposuna teslim edilen her fındık partisinden alacağı numuneler akredite bir laboratuvarda kontrol edilecek olup, ancak bir nüshası ilişik 17.05.2013 tarih 19 sayılı kalite şartnamesine göre uygunluk kriterlerini sağlaması durumunda THY uçuşlarında ikram edilecektir. Aksi halde partiler red ve iade edilecektir. FTG sözkonusu numunelerin alımı ve kontrolünü, masrafları satıcı tarafından karşılanmak üzere, uluslararası gözetim şirketlerine de yaptırabilir. FTG aynı zamanda seri üretim sürecinde de dilediği zaman numune alma hakkına ve yetkisine sahiptir.


8- FTG tarafından numune alma prosedürü : THY Do&Co depolarına sevk edilen fındıklardan, toplam sevkiyatın % 20’sine tekabül eden sayıdaki paletlerden beher paletten en az 2’şer koli açılarak, her bir koliden 20’şer paket alınacak, bir torba içine doldurularak ağzı bağlanacaktır.
9- Fındıklar, 2013 Haziran ayında 30.000 paket Japonca, 35.000 paket Çince ambalajlı, 2013 Temmuz ayında 30.000 paket Japonca, 35.000 paket Çince ambalajlı, 2013 Ağustos ayında 30.000 paket Japonca, 35.000 paket Çince olarak THY A.O İkram Başkanlığı Atatürk Havalimanı Yeşilköy-İstanbul adresine sevkedilecek olup, nakliye ve diğer masraflar satıcı firmaya ait olacaktır. FTG, THY tarafından talepte bulunulmasından kaynaklanan zorunluluklar nedeniyle teslimatı gerçekleştirilecek miktarlarda azaltma yapma hakkına ve yetkisine sahiptir.
10- Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliğinin güvenlik kurallarına göre İkram Başkanlığı deposuna malzeme teslim edilebilmesi için THY’ye gönderilmek üzere sevkiyat yapılan aracın plakası, teslimat yapan personeline ait isim listesi, adli sicil belgesi, nüfus hüviyeti fotokopisi, ikametgah senedi ve nüfus cüzdanı örneği FTG’nin “Atatürk Bulvarı No:19/E 28200 GİRESUN” adresine gönderilecektir.
11. Paketler 50 adedi bir arada olmak üzere naylon kapalı torbalara konulacak, 4 torba 1 koli içinde bulunacaktır. Paketlerin üzerinde üretim ve son kullanma tarihi bulunacaktır. Koliler dopel koli olup, üzerine malzemenin cinsi, TK kodu, son kullanma tarihi, miktarı ve teslimat tarihi yazılı etiket yapıştırılacaktır. Bu malzemeler satıcı tarafından temin edilecektir.
12- Ödeme teslimatı takip eden 3 işgünü içerisinde yapılacaktır.
13- Tarafların kontrolü dışında gelişen ve tarafların yüklendiği borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin meydana gelmesi mücbir sebep olarak değerlendirilecektir. (Örneğin; Grev, Lokavt, Savaş (ilan edilmiş olsun veya olmasın), iç savaş, terör eylemleri, deprem, kötü hava koşulları, yangın, su baskını, v.b. afetler, Devletin karar ve eylemleri vb.).

14- Söz konusu alım ile ilgili anlaşmazlıkların çözümlenmesinde yetkili mercii Giresun Mahkemeleri ve İcra Daireleridir.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©anasahife.org 2016
rəhbərliyinə müraciət